Gümüş takılar nasıl parlatılır ?

Gümüş takılar nasıl parlatılır ?

Gümüş takılarımız, en önemli aksesuarlarımız, elbiselerimizin tamamlayıcıları yada alyans gibi parmağımızdan hiç çıkarmadığımız ziynet eşyalarımız. Onlarda zamanla doğal yapıları, sık kullanım ve uygun olmayan koşullarda muhafaza edilmesi nedeniyle gereği kararıyorlar ve çoğu zaman karardığı için bir kenarda atıl bekliyorlar. Değerli madenlerin en başında yer alan gümüş bu kaderi hiç hak etmiyor. Gümüş takılarınıza iyi bakarsanız onları çok uzun süreler kullanabilirsiniz.
Şimdi size kararma durumunda neler yapılmalıdır bu konular hakkında bilgi vereceğiz..  Tabi ki gümüş takınızı bir kuyumcuya yada gümüş atölyesine götürerek gümüş takınızı parlata bilirsiniz ancak biz burada evde kullandığımız kolay bulunabilecek malzemelerle nasıl gümüş parlata bilirsiniz onun üzerinde duracağız

Gümüş takı parlatmada en kolay yöntem diş macunu  kullanarak takı temizleme yöntemidir. ilk etapta biraz mantıksız gelse de, sonuçlarını görünce sizde çok şaşıracak ve bu gümüş temizleme yöntemini hep kullanacaksınız.

Öncelikle kararmış gümüşünüzün üzerine evinizde bulunan herhangibi bir diş macununu fırça ya da peçete ile iyice yedirerek sürün, üzerine diş macunu sürdüğünüz gümüş takınızı su dolu bir kapta yarım saat beklettikten sonra, gümüş takınızı suyun altına tutup iyice temizlendiğinden emin olun.. işte bu kadar gümüşünüz eski günlerindeki parlaklığa ve albeniye kavuştu, bu gümüş temizleme yöntemini mutlaka deneyin sizde sonuçlara şaşıracaksın.

Diğer blog yazılarımızdan farklı gümüş takı temizleme yöntemlerinden  bahsedeceğiz..