whatsapp destek
MENÜ
Your Cart

Teslimat ve İade Bildirimi

İADE ŞARTLARI

www.gumuscum.com sitemizden aldığınız tüm ürünlerin iade prosedürü Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine uygun olarak düzenlenmiştir.

Tüketicinin özel istek ve talepleri üzerine üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen (parmak ölçüsüde dahil) ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, tüketicinin talebi doğrultusunda üzerine yazı yazılan ürünler vb. gibi tüketicinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler ve hijyen nedeniyle tekrar kullanılamayacak ürünler (küpe) cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Alyans grupları hariç, firmamızdan aldığınız ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve size teslim tarihinden itibaren başlamak üzere, firmamıza yedi (7) gün içerisinde faturası ile birlikte iadesini yaptığınız takdirde işleminiz dikkate alınacaktır. Firmamız, siz değerli müşterilerimize ürünlerimizi yollamadan önce detaylı olarak ürünü incelemekte ve azami gayreti sarf ederek size ayıplı(defolu) mal yollamamayı kendisine prensip edinmiştir. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 10 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

İade etmek istediğiniz ürünü bize yollamadan önce iletişim bölümümüzde yer alan telefon numarasını veya e-posta adresini kullanarak mutlaka bizimle irtibata geçiniz. info@gumuscum.com adresine mail ile yapacağınız bildirimi yapmadan yollanan ürünler siz değerli müşterilerimize geri gönderilecektir.

İade ve değişim yapılan ürünlerde, kargo ve kapıda ödeme ücreti alıcıya aittir. İadesi yapılan ürünlerde kargo ve kapıda ödeme ücreti kesilerek müşteriye ödeme yapılır.

Sipariş İptali

Kredi kartıyla yaptığınız ödemelerde siparişinizi aynı gün içerisinde TSİ 16.30`a kadar info@gumuscum.com mail adresine mail atarak iptal edebilirsiniz. Siparişinizin ödemesini havale ile yapacaksanız ve henüz havale yapmadan siparişinizi iptal etmeye karar verirseniz info@gumuscum.com adresine üye adınız ve sipariş numaranız ile birlikte siparişinizi iptal etmek istediğinize dair bir mail atmanız yeterlidir. Havale yolu ile verilen siparişlerin 2 iş günü içerisinde ödemesi yapılmaz ise, sipariş otomatik olarak iptal edilir.

TESLİMAT

Sipariş vereceğiniz tüm ürünler özel kutularında paketlenerek kargoya verilir.

Kapıda ödeme hariç, sipariş tutarı farketmeksizin tüm siparişlerinizde kargo ücretsizdir. Yaptığınız alışverişlerde provizyon alındıktan ve alışveriş yapılan bankanın Sahtecilik/Fraud departmanından onay alındıktan sonra ürün kargoya verilir. Gerektiği takdirde gumuscum.com`dan yetkili bir kişi sizi arayarak gerekli teyidleri alacaktır. Bu işlemler kredi kartı sahibini korumak açısından çok önemlidir.

TESLİM SÜRESİ

Eğer beğendiğiniz ürün stoklarımızda görünüyor ise ki genelde öyledir ve herhangi bir değiştirme (yüzük boylarının değiştirilmesi gibi) gerekmiyorsa hafta içi saat 16:00`e, Cumartesi ise saat 11:00`e kadar gelen siparişler en geç 3 iş günü aynı gün kargoya verilir. Değiştirilmesi gereken ürünler için sizleri telefonla arayarak size gerekli süre bildirilir, eğer sizin için de uygunsa ürün sizin ölçülerinize göre değiştirilir ve kargoya verilir.

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır.

Ayrıca; kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir. İstanbul, İstanbul`a 200 km.`ye kadar olan yerler, büyük şehirler ve şehir merkezleri için teslimat süresi 1 iş günüdür. Diğer illere 2 iş gününde, şehir merkezlerine uzak belde ve köylere ise en fazla 3 iş gününde teslimat sağlanabilmektedir. Cumartesi günleri de kargo teslimi sağlanmaktadır.